Knjige“Tvoja staza”

Još jednom podsjećam posjetitelje da će učenici naše škole sutra, 15. prosinca 2009. g. u dvorani POU “Dr. Ante Starčević” u 19:00h izvesti mjuzikl “Tvoja staza”.
Ulaznice su u prodaji za cijenu od 10,00 kn.
Sudionici marljivo vježbaju i pripremaju mjuzikl a podrška publike bit će više nego dobrodošla.

KnjigeSveti Nikola u našoj školi

U našoj školi u petak 4. prosinca 2009. u prigodi obilježavanja blagdana Sv. Nikole upriličen je svečani program koji su osmislili učenici i učitelji razredne nastave.
„Ne tako davno jedan je pjesnik rekao kako ima ljudi koji imaju malo, a daju sve što imaju. Takvi ljudi vjeruju u život i životno blago i njihove škrinje nisu nikada prazne. Uistinu je radosno usrećiti nekoga. Što više činimo za druge, to više uživamo u životnom obliju i bogatimo sebe. Upravo zato i mi smo u ovo vrijeme darivanja odlučili darivati vas.“ – bile su uvodne riječi mlade voditeljice Lucije Begić i najava veselom druženju učenika, učitelja, roditelja i ostalih posjetitelja.

KnjigeOsnivačka sjednica Vijeća učenika

Na poziv ravnatelja škole, gospodina Ivice Radoševića održana je osnivačka sjednica Vijeća učenika Škole 27. 11. 2009. godine u školskoj knjižnici.
Vijeće učenika čine svi predstavnici razrednih odjela koji se biraju na početku svake nastavne godine.
U školskoj godini 2009./10. Vijeće učenika čine sljedeći predstavnici razrednih odjela:

1. razred:
a) Josip Kolačević
b) Luka Borčić
c) Ana Mataija
d) Jurja Jamičić

2. razred:
a) Luka Pavelić
b) Ivona Borovac
c) Vesna Bićanić
d) Pavle Župan

KnjigeTvoja staza – mjuzikl u pripremi

„Čupava iznimka“, dramska družina naše škole, priprema za prosinac izvedbu mjuzikla „Tvoja staza“. U realizaciji predstave također sudjeluje učenički pjevački zbor s voditeljicom Marinelom Mirić, te folklorna skupina naše škole s voditeljicom Antonijom Rosandić. Mjuzikl će imati izrazita etno-obilježja, jer smo predložak iz Modre laste prilagodili našoj sredini. Sve pjesme koje će pjevati zbor, dio su originalnog predloška. Ta dva, poprilično različita elementa, u jednu cjelinu povezuje priča o tipičnoj đačkoj ljubavi, ali i o njihovoj privrženosti tradiciji i umjetnosti.

Premijeru najavljujemo za 15.prosinca 2009. u 19 sati u dvorani POU „dr. Ante Starčević“.
Cijena ulaznice: 10 kn.

Zadovoljstvo nam je pozvati vas; bilo sa nas već poznajte s ranijih nastupa, bilo da ćete nas sada upoznati – bit ćete nam draga publika.

prof. Marija Brkljačić, redateljica

KnjigeObavijest

U rubrici Društvena događanja objavljen je tekst učenika Franca Matijevića o manifestaciji Jesen u Lici, pa pozivam sve posjetitelje naše web stranice da se prisjete kako je ove godine bilo na Jeseni.
Također, uskoro će biti objavljen razgovor s gospođom Anom Rukavinom Stilinović o manifestaciji, te joj se ovom prilikom zahvaljujem na pomoći i suradnji.

KnjigeStoji grad – dan sjećanja na Vukovar                           18.11.1991. – 18.11.

image

Osnovna škola dr. Jure Turića obilježila je osamnaestu obljetnicu pada Vukovara. Učitelji su 18. studenoga 2009. jedan školski sat posvetili sjećanju na tragični događaj koji se zbio prije osamnaest godina kada je grad Vukovar razoren i nakon višemjesečnog krvavog i nadljudskog napora pao u ruke velikosrpskog agresora i tzv. JNA.

KnjigeObavijest

Web stranica je dopunjena s nekoliko linkova. Tekstovi o dogradnji škole nalaze se pod linkom Dogradnja škole, s vremenom će se objaviti informacije o školskoj kuhinji, informacije za roditelje.
Također, koristim ovu priliku i pozivam posjetitelje stranice da u dijelu Društvena događanja pročitaju temu o sinoć održanoj Aforističkoj večeri.

KnjigeIntegrirani radni dan „Jesen u šumi“

U četvrtak 15. listopada 2009. godine učenici drugih razreda OŠ dr. Jure Turića iz Gospića pod vodstvom svojih učitelja Jurice Šupera, Marije Mraović, Anke Štajdohar i Jelene Župan realizirali su integrirani radni dan „Jesen u šumi“ u sklopu školskog projekta „Moj zavičaj kroz godišnja doba“ koji je planiran za školsku godinu 2009./10.

Knjige“Noć muzeja”

Tijekom školske godine 2008./2009. naša škola aktivno je sudjelovala u kulturno – društvenim događanjima u gradu Gospiću.
Dobar primjer je suradnja s Muzejom Like. Na poticaj kustosa muzeja Silvija Šojata organizirana je, kao dio projekta „Noć muzeja“, učenička likovna radionica „Muzej kao izvor znanja o povijesti“.
image

KnjigeDani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Prigodnim programom u našoj školi obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, 09.10. 2009.
Na poziv svojih učitelja, razrednika i drugih nastavnika, učenici naše škole rado su dali svoj doprinos ovoj posebnoj prilici. Donijeli su od kuće mnogo različitih vrsta kruha, peciva i kolača; ali i razno voće i povrće, bilo iz vrta ili iz prirode. Sve su to skupili i pripremili uz pomoć svojih roditelja i drugih članova obitelji, te izložili na stolovima u predvorju škole.
Pred očima posjetitelja doista se pružio prizor izobilja.