KnjigeDani kruha - dani zahvalnosti u našoj školi

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
održani u našoj školi 12 listopada 2007.

U našoj školi Dani kruha održavaju se već dvanaest godina a toliko godina također predstavljamo našu Ličko –senjsku županiju na Državnoj smotri diljem Lijepe naše.
Smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske podizanjem svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta – učenika i prirode.

KnjigeJesen u Lici

U Gospiću je 6. i 7. listopada 2007. održana IX. izložba tradicijskih proizvoda Ličko-senjske županije pod imenom Jesen u Lici u Gradskoj športskoj dvorani.
Jesen u Lici postala je poznata godišnja, gospodarska, turistička i kulturna manifestacija u našoj Županiji, a ove je godine poprimila i međunarodni karakter zbog izlagača iz susjednih država.

KnjigeŠkolsko nogometno prvenstvo učenika sedmih razreda

Danas, 05.lipnja 2007. godine na školskom igralištu odigrano je školsko nogometno prvenstvo učenika sedmih razreda. U nastavku svakako pogledajte konačni redoslijed i slike.

Konačni redoslijed

1.  7.b   6 bodova
2.  7.d   3 boda

KnjigeKulturna baština moga kraja (Univerzalna baština i narodna baština - individualna odgovornost)

U povodu Međunarodnog dana muzeja - 18. svibnja, postavljena je izložba 97 radova učenika osnovnih škola s područja Ličko-senjske županije u Muzeju Like Gospić. Radovi su rezultat natječaja LIK - 2007. na temu: Kulturna baština moga kraja.

Knjige6. smotra tradicijske baštine

Folklorna grupa “Degenija” OŠ dr. Jure Turića Gospić sudjelovala je 23. svibnja 2007. g. u Gračacu na 6. smotri tradicijske baštine učenika osnovnih i srednjih škola Zadarske županije.
Na smotri je sudjelovalo 15 osnovnih škola koje su prezentirale folklor i glazbu svog područja.
Folklorna grupa “Degenija” na ovoj smotri predstavila je Ličko-senjsku županiju sa spletom ličkih kola i pjesama.

KnjigeŠkolsko prvenstvo iz nogometa učenika šestih razreda

U četvrtak, 24.svibnja odigrano je školsko nogometno prvenstvo učenika šestih razreda.

U nastavku pogledajte ljestivicu konačnog poretka i slike sa ovog susreta.

Ljestvica konačnog poretka:

1. 6.d   8 bodova
* 2. 6.e   6 bodova 2:0

KnjigeŠkolsko prvenstvo iz nogometa

Na školskom igralištu, 17. svibnja održano je školsko nogometno prvenstvo učenika petih razreda.

A evo i rasporeda natjecanja, rezultata i slika:

1. 5.b : 5.d = 4 : 0

KnjigeŠkolsko prvenstvo iz košarke

Dana 15. svibnja u školskoj dvorani odžano je prvenstvo škole u košarci za učenice šestih razreda.

Rezultati natjecanja:

1. 6.b   9
2. 6.e   6

KnjigePrijateljska utakmica

15.5.2007. na stadionu Balinovac u Gospiću odigrana je prijateljska utakmica između NK Dinama i HNK Gospić pred otprilike 2000 gledatelja. Među gledateljima su bili gradonačelnici grada Zagreba Milan Bandić i Gospića Milan Kolić te član zagrebačke vlade Duško Ljuština. Na ovoj su se utakmici od aktivnog igranja nogometa oprostili Zoran Mrkonjić i Stanko Šimunić, dugogodišnji igrači Gospića. Objavljujemo nekoliko slika s tog događaja.

KnjigeŠkolsko prvenstvo iz košarke za 6. razrede

Dana 10.05.2007. u dvorani naše škole odigralo se školsko prvenstvo iz košarke za 6.-e razrede.
Ljestvica konačnog poretka glasi:

1.) 6.d   12 bodova
*  2.) 6.c     6 bodova 16 :  8
*  3.) 6.e     6 bodova 14 :  13
*  4.) 6.b     6 bodova   8 :  17
    5.) 6.a     0 bodova

*zbog istog broja bodova odlučuje koš razlika.