Knjige“Tvoja staza”

15.12.`09. u dvorani POU u Gospiću, premijerno je prikazan mjuzikl „Tvoja staza“. U izvedbi su sudjelovali učenici OŠ dr. Jure Turića: glumačka družina „Čupava iznimka“ pod vodstvom nastavnice Marije Brkljačić, učenički pjevački zbor „Leptirići“ pod vodstvom nastavnice Marinele Mirić i folklorna skupina „Degenija“ pod vodstvom nastavnice Antonije Rosandić.
Originalni predložak mjuzikla, autorice Sabine Vidulić - Orbanić  bio je objavljen u „Modroj lasti“.
Prilagodili smo ga našoj sredini i mogućnostima naših učenika. Okosnicu radnje i dalje je činila tipična đačka ljubavna priča iz predloška; no pridodali smo joj izrazita lokalna etno-obilježja. Sudeći po reakciji publike (dvorana Učilišta bila je popunjena do posljednjeg mjesta), takav spoj pokazao se neobično uspješnim.
Izuzetno nas se dojmila susretljivost djelatnika Učilišta pri realizaciji predstave, na čemu im se još jednom od srca zahvaljujemo. Veliku podršku pružio nam je i ravnatelj Ivica Radošević, svi nastavnici i ostali djelatnici naše osnovne škole. Njihovo veliko zanimanje kao i mnoge pohvale koje smo primili od njih, ohrabruje nas da nastavimo svoj rad. Mnogi naši sugrađani koji su gledali predstavu, također su nam odali priznanje.
Izvedbom ovog mjuzikla prvi smo se put predstavili javnosti. Ugodno smo iznenađeni tako velikim odazivom i pozitivnim dojmovima publike. S druge strane, iznimno smo motivirani za novi projekt, s obzirom da uživamo toliku podršku čitave zajednice. Radujemo se što možemo najaviti novu predstavu za Dan škole.

Marija Brkljačić, redateljica