KnjigeDANI KRUHA, DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE 2020.

Ove godine, zbog okolnosti u kojima smo se našli, nije bilo zajedničke izložbe koja se održava svake godine u listopadu u holu škole uz blagoslov svećenika. Ipak učenici područne škole Lički Novi s učiteljicom Anom Ivanetić i učenici 2.d razreda s učiteljicom Ankicom Valentić obilježili su ovaj dan u svojim učionicama. Vrijedni su učenici uz podršku svojih učiteljica i roditelja svoju zahvalnost prirodi izrazili nizom prelijepih i izuzetno maštovitih uradaka napravljenih od kruha i darova prirode. Od srca su naravno pomogle i bake, koje svoje bogato iskustvo tradicionalno prenose na svoje unuke te kako bi proizvodi bili ljepši i ukusniji. Osim proizvoda koji su se mogli vidjeti na stolovima učenici su krasnoslovili pjesmice o kruhu i pjevali prigodne pjesme. Sve je organizirano uz propisane epidemiološke mjere.

Pregledom fotogalerije možete uživati u raznovrsnosti proizvoda i maštovitosti naših vrijednih učenika.

Koordinatorica Eko - škole Antonija Rosandić

KnjigeUređenje okoliša škole prije početka nastave

Dio učitelja i tehničko osoblje u radnoj akciji uređenja okoliša škole prije početka nastave.
Jedan dio uređuju mali vrtlari.

Antonija Rosandić

Knjige17. Festival dječjeg folklora Hrvatske

Folklorna skupina Degenija sudjelovala je na 17. Festivalu dječjeg folklora Hrvatske, koji se održao 19. listopada 2019. u Kutini. Skupina je nastupala kao jedna od sedamnaest folklornih skupina iz svih krajeva Lijepe naše. Mladi su folkloraši još jednom uspješno pokazali tradicijske vrijednosti svoga zavičaja kroz tradicionalne narodne nošnje, pjesme i plesove Like.

Voditeljica: Antonija Rosandić

KnjigeDan kravate

Grupa likovnjaka uz poticaj nastavnice likovne kulture izradila je
kolažnu kravatu i izložila je u holu škole. S velikim oduševljenjem učenici i učitelji fotografirali su se ispred nje . Na taj način pokušavamo generacijama učenika ukazati na važnost kravate kao modnog dodatka jer već svatko zna“Kravata je dar Hrvata.“
Novinarska grupa

KnjigeJesen u Lici

Folklorna skupina"Degenija"nastupila je i ove godine na manifestaciji Jesen u Lici. Svojim programom oduševili su prisutne i dobili pohvale za dvoglasno pjevanje i autentičan prikaz ličkog kola. Pred njima je još nastup na Festivalu dječjeg folklora u Kutini. Ovi učenici završavaju osmi razred ove godine, a time ujedno završava njihovo djelovanje u ovoj skupini.

Voditeljica: Antonija Rosandić

KnjigeDani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje

U sklopu plana i programa Eko-škole već tradicionalno se i u našoj školi održava manifestacija Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje.
Svečanost je počela u 9h u holu škole recitacijom učenika nižih razreda.
Nazočne je pozdravio ravnatelj Radošević, a krušne proizvode i plodove zemlje blagoslovio je vlč. Mario Vazgeč.
Manifestaciju je uljepšala narodnim nošnjama nova grupa mladih folkloraša FS “Degenija”.
Hvala svima koji su sudjelovali u organizaciji ove manifestacije na bilo koji način.

Koordinatorica Eko-škole Antonija Rosandić

KnjigeRadna akcija uređenja okoliša

Prije početka nastavne godine odrađena je jedna radna akcija uređenja okoliša škole.

Antonija Rosandić, koordinatorica Eko-škole

KnjigeMeđunarodni dan pješačenja

Eko-škola je danas, 13. listopada 2017. obilježila Međunarodni dan
pješačenja koji se obilježava 15. listopada pješačenjem od škole do Parka prirode Velebit u Kaniškoj ulici.
Učenici razredne i predmetne nastave u pratnji učiteljica krenuli su ispred škole u 14.30h pješice do Parka prirode Velebit.
U Parku su nas dočekali djelatnici HGSS-a i Službe 112 koji su nam otvoriti vrata svojih
prostorija i predstavili svoje djelatnosti. Učenici su velikim interesom slušali izlaganja djelatnika HGSS-a i DUZS-a. Nakon izlaganja učenici su mogli pogledati uređaje i ostali pribor kojim se koriste djelatnici ovih službi. Nakon druženja s djelatnicima HGSS-a i DUZS-a vratili smo se pješice pred školu.

Koordinatorica Eko-škole: Antonija Rosandić

KnjigeDan šetnje

Naša je Eko- škola obilježila Dan šetnje odlaskom pješice do uprave Parka prirode Velebit u Kaniži.
Dobrodošlicu u Parku prirode izrazila je gđa Ivana Svetić, djelatnica Parka koja je ujedno pripremila i edukativnu prezentaciju o djelatnostima Parka. Učenici su sa zanimanjem pratili izlaganje i postavljali pitanja. Nakon predavanja i odmora uz sok veselo smo se pješice vratili do škole.
Hvala svima koji su se odazvali biti sudionikom ovog ugodnog i za zdravlje korisnog događaja.

Koordinatorica Eko-škole Antonija Rosandić

KnjigeJesen u Lici

Folklorna skupina Degenija sudjelovala je na osamnaestoj manifestaciji Jesen u Lici.
Izvodeći splet ličkih kola i pjesama, sa svojim nastupom uljepšali su ovaj događaj.

Učiteljica: Antonija Rosandić