Knjige17. Festival dječjeg folklora Hrvatske

Folklorna skupina Degenija sudjelovala je na 17. Festivalu dječjeg folklora Hrvatske, koji se održao 19. listopada 2019. u Kutini. Skupina je nastupala kao jedna od sedamnaest folklornih skupina iz svih krajeva Lijepe naše. Mladi su folkloraši još jednom uspješno pokazali tradicijske vrijednosti svoga zavičaja kroz tradicionalne narodne nošnje, pjesme i plesove Like.

Voditeljica: Antonija Rosandić

KnjigeDan kravate

Grupa likovnjaka uz poticaj nastavnice likovne kulture izradila je
kolažnu kravatu i izložila je u holu škole. S velikim oduševljenjem učenici i učitelji fotografirali su se ispred nje . Na taj način pokušavamo generacijama učenika ukazati na važnost kravate kao modnog dodatka jer već svatko zna“Kravata je dar Hrvata.“
Novinarska grupa

KnjigeJesen u Lici

Folklorna skupina"Degenija"nastupila je i ove godine na manifestaciji Jesen u Lici. Svojim programom oduševili su prisutne i dobili pohvale za dvoglasno pjevanje i autentičan prikaz ličkog kola. Pred njima je još nastup na Festivalu dječjeg folklora u Kutini. Ovi učenici završavaju osmi razred ove godine, a time ujedno završava njihovo djelovanje u ovoj skupini.

Voditeljica: Antonija Rosandić

KnjigeDani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje

U sklopu plana i programa Eko-škole već tradicionalno se i u našoj školi održava manifestacija Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje.
Svečanost je počela u 9h u holu škole recitacijom učenika nižih razreda.
Nazočne je pozdravio ravnatelj Radošević, a krušne proizvode i plodove zemlje blagoslovio je vlč. Mario Vazgeč.
Manifestaciju je uljepšala narodnim nošnjama nova grupa mladih folkloraša FS “Degenija”.
Hvala svima koji su sudjelovali u organizaciji ove manifestacije na bilo koji način.

Koordinatorica Eko-škole Antonija Rosandić

KnjigeRadna akcija uređenja okoliša

Prije početka nastavne godine odrađena je jedna radna akcija uređenja okoliša škole.

Antonija Rosandić, koordinatorica Eko-škole

KnjigeMeđunarodni dan pješačenja

Eko-škola je danas, 13. listopada 2017. obilježila Međunarodni dan
pješačenja koji se obilježava 15. listopada pješačenjem od škole do Parka prirode Velebit u Kaniškoj ulici.
Učenici razredne i predmetne nastave u pratnji učiteljica krenuli su ispred škole u 14.30h pješice do Parka prirode Velebit.
U Parku su nas dočekali djelatnici HGSS-a i Službe 112 koji su nam otvoriti vrata svojih
prostorija i predstavili svoje djelatnosti. Učenici su velikim interesom slušali izlaganja djelatnika HGSS-a i DUZS-a. Nakon izlaganja učenici su mogli pogledati uređaje i ostali pribor kojim se koriste djelatnici ovih službi. Nakon druženja s djelatnicima HGSS-a i DUZS-a vratili smo se pješice pred školu.

Koordinatorica Eko-škole: Antonija Rosandić

KnjigeDan šetnje

Naša je Eko- škola obilježila Dan šetnje odlaskom pješice do uprave Parka prirode Velebit u Kaniži.
Dobrodošlicu u Parku prirode izrazila je gđa Ivana Svetić, djelatnica Parka koja je ujedno pripremila i edukativnu prezentaciju o djelatnostima Parka. Učenici su sa zanimanjem pratili izlaganje i postavljali pitanja. Nakon predavanja i odmora uz sok veselo smo se pješice vratili do škole.
Hvala svima koji su se odazvali biti sudionikom ovog ugodnog i za zdravlje korisnog događaja.

Koordinatorica Eko-škole Antonija Rosandić

KnjigeJesen u Lici

Folklorna skupina Degenija sudjelovala je na osamnaestoj manifestaciji Jesen u Lici.
Izvodeći splet ličkih kola i pjesama, sa svojim nastupom uljepšali su ovaj događaj.

Učiteljica: Antonija Rosandić

KnjigeBraniteljska predstava

Folklorna skupina Degenija, zajedno s FA dr. Ante Starčević, sudjelovala je u glazbeno-scenskoj igri Braniteljska predstava „BITKA ZA VUKOVAR - KAKO SMO BRANILI GRAD I HRVATSKU“.
Nakon predstave zapaljene svijeće odnijeli su pred spomenik poginulim braniteljima.

Učiteljica: Antonija Rosandić

KnjigeUps, kravata!

U suradnji s koordinatoricom Eko škole učenici likovne skupine viših razreda uz poticaj učiteljice likovne kulture oslikali su kravatu. Uložili su puno truda i strpljenja, ali mogu biti zadovoljni jer kravata uljepšava prostor u holu naše škole. Hvale vrijedna aktivnost kojom smo obilježili Dan kravate.

Novinarska grupa