KnjigeŠkola za roditelje

Škola za roditelje
program unapređivanja roditeljskih vještina

• Održava se kroz 12 susreta
• Radi se u malim skupinama
• Poželjno je sudjelovanje oba roditelja

Prijave i informacije:
Obiteljski centar Ličko-senjske županije; tel: 053/882-122
Marija Zdunić, Osnovna škola dr. Jure Turića; tel. 053/658-986

Mjesto održavanja Škole za roditelje: Osnovna škola dr. Jure Turića u Gospiću

Voditeljica: Marija Zdunić, dipl. socijalni pedagog

Teme

1. Upoznavanje i konkretna pitanja roditelja
2. Djelotvorni odgojni postupci
3. Naše potrebe i potrebe djeteta
4. Cjelokupno ponašanje
5. Samopoštovanje i samopouzdanje
6. Asertivno i agresivno ponašanje
7. Motivacija
8. Kako pomoći djetetu u učenju
9. Ljutnja, agresija, sukob
10. Pravila u obitelji, Dječja prava
11. Tv i odgoj djeteta
12. Zaključna pitanja

Marija Zdunić, dipl. socijalni pedagog

KnjigePlan aktivnosti školske medicine

Zavod za javno zdravstvo županije Ličko-senjske poslao je Plan aktivnosti školske medicine našoj školi.
Prema Planu, tijekom 2010./2011. školske godine bit će izvršene slijedeće aktivnosti:
* sistematski pregled učenika V razreda u drugom polugodištu
* sistematski pregled učenika VIII razreda u prvom polugodištu
* kontrolni pregled vida, vida na boje, sluha, kralježnice i stopala (III, VI i VII razred), tijekom školske godine, prema dogovoru sa školom
* pregled djece za upis u prvi razred u školskoj godini 2011./2012. će se obavljati u vremenu od 01. 04. – 30. 06. 2011.  godine. Djeca koja zbog bolesti ne budu pregledana u tom razdoblju za upis u prvi razred, bit će pregledana po dogovoru do 31. 08. 2011. godine.
Cijepljenje učenika će se obaviti u vremenu od 08. 09. – 18. 12. 2010., a treća doza Hepatitis B od trećeg do šestog mjeseca 2011. godine.
O točnom datumu aktivnosti učenici će biti obaviješteni naknadno.
Učenici koji iz zdravstvenih razloga ne mogu sudjelovati u određenoj aktivnosti u školi ili bi to sudjelovanje štetilo njihovom zdravlju, oslobađaju se privremeno ili trajno sudjelovanja u toj aktivnosti (čl. 68 Zakona o osnovnom školstvu). Učenici trebaju predati medicinsku dokumentaciju nastavniku dotičnog predmeta (npr. nastavniku tjelesno – zdravstvene kulture) koji trebaju kontaktirati školskog liječnika u odjelu Školske medicine Zavoda za javno zdravstvo Ličko – senjske županije.
Zavod je također pozvao učitelje, nastavnike, razrednike i roditelje na aktivno sudjelovanje u navedenim aktivnostima školske medicine.

Kalendar cijepljenja školske djece u osnovnoj školi

image

Učenici i roditelji dobit će obavijesti o vremenu aktivnosti te potrebnoj dokumentaciji.

KnjigeŠkola za roditelje

Škola za roditelje - program unapređivanja roditeljskih vještina

U našoj školi održava se Škola za roditelje u organizaciji Obiteljskog centra Ličko-senjske županije.
Škola za roditelje ima za cilj unapređivanje roditeljskih vještina i kompetencija. Roditeljima može osvijestiti njihov odgojni stil, može im pomoći u traženju novih odgojnih postupaka i u usvajanju novih vještina. O roditeljstvu se ne uči u školi. Svoju djecu najčešće odgajamo po modelu koji smo naučili od svojih roditelja, iako to ne mora biti pravilo. Što znači biti dobar roditelj? Recepti u odgoju ne postoje. Postoje opće smjernice i preporuke. Veoma je bitno naučiti graditi dobar odnos s djetetom pri čemu treba voditi brigu o našim potrebama i potrebama djeteta.
Program “Škole” održava se kroz 12 susreta. Radi se u malim skupinama od 8 do 12 sudionika, a poželjno je sudjelovanje oba roditelja.
Teme su:
- Upoznavanje i pitanja roditelja