KnjigeProslavili smo Dane kruha

Protekla godina je projurila kao vlak kroz naš mali razred, i mi se sada javljamo stariji, brži i još veseliji nego lani.
Puno toga dogodilo se i događa se svakog dana, a najnoviji događaj je da smo i mi zajedno sa svom djecom i učiteljicama obilježili Dane kruha.
Taj dan nije bio kao svaki dan u školi kad obavezno pišemo, crtamo ili čitamo, već smo taj dan bili mali pekari, i to u punom smislu riječi.
Kuharice su nam osigurale pregače i jedan stol u kuhinji gdje smo zasukali rukave i krenuli na posao.
Najprije smo vidjeli koje smo sve sastojke donijeli, što nam još treba, a zatim je učiteljica objasnila i pokazala kako se mijesi tijesto za kruh.
Jedan po jedan požurili smo oprati ruke da bi se konačno mogli uhvatiti posla jer nestrpljenje je iz minute u minutu raslo sve više i više.
A kada su se marljive ruke konačno dočepale tijesta, veselju nije bilo kraja. Tu se je mijesilo, valjalo, punilo pekmezom kao da smo u pravoj maloj pekari.
Kada su kifle dospjele u pekač, preostalo je smo da ih za kraj ukrasimo sjemenkama i jajetom.
Konačno su dospjele na pečenje i onda, vrijeme kao da je stalo….tik, tak, tik, tak, tik, tak…..
I gotovo, prošlo je i tih najdužih dvadeset minuta dok smo čekali da se kifle ispeku.
Ali vrijedilo je čekati, jer kifle su uspjele i mogli smo blagovati ono što smo sami napravili taj dan.

Dobar tek!

Učiteljica Tea Vukelja Tomljenović