KnjigeŽivimo zajedno, ali s razlikama

Živimo zajedno, ali s razlikama

Živimo zajedno,
ali s razlikama:
netko sporo hoda,
netko lijepo piše,
netko lako uči,
netko teško diše,
netko slabo pjeva,
netko zbori često…
Ipak, svako dijete
u biti je isto:
malo, toplo srce
i želja puna glava
da živimo zajedno,
ali s razlikama.

Dragan Lendić

Ove godine u našoj školi ustrojen je odjel za djecu s teškoćama u razvoju.
Kao i ostala djeca, i djeca s teškoćama u razvoju imaju sva prava na veselo i bezbrižno djetinjstvo, u društvu svojih vršnjaka, te uključenost u odgovarajuće programe ranog odgoja i obrazovanja.
Želja nam je bila posjetiti naše male prijatelje i zaželjeti im dobrodošlicu, te stvoriti osjećaj pripadnosti od strane okoline u kojoj borave, tj. škole kao odgojno-obrazovne ustanove i njenih učenika.
U dogovoru s učiteljicom Teom Tomljenović dogovorili smo susret. Obostrano oduševljenje, radost i sreća na licima djece govorili su više od riječi.
Ugodno druženje uz pjesmu i ples, poneku recitaciju i igrokaz najavili su kraj jednog lijepog susreta uz obećanje da ćemo se posjećivati i nastaviti njegovati jedno divno prijateljstvo.
Na kraju bih se zahvalila roditeljima svojih učenika koji su na neki način pridonijeli i izrazili želju pomoći našim prijateljima.

Učiteljica Ana Nikšić