„Mali vrtlari za održivi razvoj“ danas su prisustvovali vrlo zanimljivim radionicama na temu „Briga o pticama zimi“.Kako smo mi partneri u projektu „Mladi za održivi razvoj Like“ kao i Lička ekološka akcija to nas je još više povezalo.Ovo je već druga u nizu radionice te svestrana suradnja s Ličkom ekološkom akcijom – LEA,s njenom predsjednicom Vedranom Tomašević,volonterima Ivicom Rudelić i Ivanom Nikšić.Na početku radionice voditeljica upoznaje učenike s pticama Parka šume Jasikovac kao jednoj od najljepših park šuma u regiji.Učenici su mogli čuti i zvukove žune,djetlića,sjenice te ostalih ptica.
Najuzbudljiviji dio je bio postavljanje dvije drvene kućice za sjenice visoko na drvetu.Tako svi učenici mogu iz svojih učionica promatrati ptice.Naime,poznato je da se sjenice najčešće gnijezde u kućicama.Često ih ljudi pronađu u napuštenim poštanskim sandučićima.Djeca su ovako bolje shvatila kako je gladnim ptičicama te preuzimajući odgovornost za druge tako se povezala s prirodom.Na kraju edukacije Male vrtlare i njihove učiteljice,Anumariju,Anu,Vesnu i Vlatku počastili su sendvičima i sokićima te podijelili promotivne letke.Bilo je lijepo družiti se sa članovima Ličke ekološke akcije.
LEA je održala ovu aktivnosti u sklopu projekta „Promicanje održivog razvoja kroz revitalizaciju i povećanje privlačnosti šume Jasikovac“.
Ovaj projekt financira se iz Europskog fonda za regionalni razvoj.
Bilo je ovo za Male vrtlare još jedno vrlo poučno i neobično iskustvo.
Sljedeća radionica će biti upravo u Park šumi Jasikovac.

Vlatka Galac

Osnovna škola dr. Jure TurićaPtice3