Knjige„20 dana dobrote“

Već 4. godinu za redom naša dva odjela produženog boravka provode razredni projekt “20 dana dobrote”. Svaku godinu odabiremo jednu humanitarnu organizaciju/udrugu za koju sakupljamo donacije kroz 20-tak dana. Ovu godinu, u dogovoru s roditeljima, odabrali smo udrugu “Putokaz za Afriku” koja skrbi o djeci u jednom malom selu u Ruandi. Vrijedno smo danima sakupljali školski pribor i odjeću prema uputama koje smo dobili i danas ugostili jednu od osnivačica udruge, gđu. Elizabeth Suzanu Kozinu. Djeci je prigodno odjevena ispričala o tome kako i na koji način djeca u Ruandi žive, idu u školu, čime se hrane, igraju itd. Odgovarala je na sva pitanja koje su male znatiželjne glavice postavljale, jer sama osobno odlazi dva puta godišnje u Ruandu kako bi podijelila donacije onima kojima su potrebne. Malo je reći kakav je dojam na sve nas ostavila i koliko smo zahvalni na svemu što imamo! Za kraj smo otpjevali prigodnu pjesmicu i jedva se rastali. Učenici i roditelji uživaju u ovakvim projektima i pobliže upoznaju organizacije civilnoga društva te nauče da i jedna sitnica koju svi imaju viška nekome drugome znači zaista mnogo.

Učitelji:
Sanja Puškarić Delač
Vanja Antić

Škola za život

Projekt „Odgoj za volontiranje i održivi razvoj u školama“ sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Projekt „Mladi za održivi razvoj Like“ sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.