KnjigePosjeta Memorijalnom muzeju “Nikola Tesla”

Učenici 3. razreda naše škole posjetili su danas Memorijani centar „Nikole Tesle “ u Smiljanu. Pridružili su nam se učenici i učitelj PŠ Smiljan.
Posjet je bio besplatan s ciljem promocije znanosti. Učenici su na početku razgledali rodnu kuću Nikole Tesle te doznali dosta toga o njegovom djetinjstvu. Vidjeli su i knjige iz Teslinog djetinjstva te suvremene biografije o Tesli. U radnom centru prisustvovali su pokusu s neonskom žaruljom. Dakakao, taj dio je bio jako uzbudljiv i nastao je tajac kad su svi ostali u mraku. Dvoje učenika držalo je žarulju u ruci koja je svijetlila 30 sec.
Na kraju nam je voditeljica pokazala nekoliko pokusa s elektricitetom u kojima su i učenici sudjelovali.
Iako je posjet bio vrlo kratak, bilo je vrlo poučno i zanimljivo.
Rado bi ponovili posjet Muzeju.

Novinarska skupina
                                                                                                                      Vlatka Galac