Sutra, 17. veljače 2010. godine (srijeda) u 12:00 sati na Trgu Stjepana Radića najpoznatiji hrvatski fotograf milenijskih fotografija g. Šime Strikoman snima svoju 187. milenijsku fotografiju. (http://www.strikoman.com/index.asp) Fotografija nosi naziv „Gospić šalje snijeg Vancouveru“, a predviđeno je da sudionici svojim tijelima oblikuju logo Olimpijskih igara u Vancouveru uz najvećeg snijegovića u Hrvatskoj. Učenici naše škole također će sudjelovati u izradi ove milenijske fotografije. Okupljanje učenika odvijati će se od 11:45 do 12 sati ispred trgovine Konzum kod Trga gdje će ih čekati njihovi razrednici. Prijepodnevna smjena će se nakon 4-og školskog sata organizirano uputiti prema Trgu. Kada se okupe svi učenici, razrednici će ih odvesti na predviđeno mjesto na Trgu. Organizator ovog događaja je naš Grad, a očekuje se da će u izradi fotografije sudjelovati oko 1300 djece. Prijevoz za učenike putnike je osiguran i kreće po uobičajenom rasporedu vožnje, ali sat vremena ranije. Nakon fotografiranja učenici poslijepodnevne smjene dužni su doći u školu do početka nastave u 13:00 sati. Treba ponijeti toplu odjeću i kape, te kišobrane zbog eventualnih padalina.