Na Državnom natjecanju za učenike osnovnih škola u Poreču od 22.4. - 24.4. naše ŠSD ”Velebit” nastupalo je s tri momčadi. Košarkašice (7. i 8. razredi) i rukometaši (7. i 8. razredi) natjecanje su završili na 5. mjestu, a nogometaši su osvojili 2. mjesto u futsalu u RH za učenike 7. i 8. razreda. U finalu su izgubili od OŠ A.G.Matoša rezultatom 4:3. Još ranije ekipa trkača na Državnom natjecanju osvojila je srebro u konkurenciji 21 županije. Uspješan nastup na Državnom natjecanju imao je i učenik 7. razreda Duško Javorina s dvije pobjede i dva poraza u stolnom tenisu. Sveukupno je Školsko sportsko društvo ”Velebit” među najboljima u Republici Hrvatskoj, a to priznanje i nagradu primit ćemo na jesen kad se zboroje svi rezultati. Čestitke mentorima Darku Vukiću, Damiru Vujnoviću i Vanji Antiću, a čestitke i svim učenicima što su dostojno i ponosno predstavljali našu školu, grad Gospić i Ličko-senjsku županiju. Ravnatelj Ivica Radošević image image image image image image image image image image image