Školska knjižnica radi svaki dan od 7.30 – 13.30. Učenici predmetne nastave lektiru mogu posuđivati tijekom sata Hrvatskog jezika ili putem razredne posudbe, a učenici razredne nastave, prema dogovoru s učiteljima, posuđivat će knjige samo putem razredne posudbe koja treba biti najavljena dan ranije. Po povratku u knjižnicu, knjige moraju biti u karanteni tri dana (72 sata). U prostoru školske knjižnice, u isto vrijeme, mogu boraviti četiri učenika. Kod pojedinačnih posudbi ulazi jedan po jedan učenik i staje na označeno mjesto (jedan izlazi – drugi ulazi). Traženi naslov učenicima će donijeti knjižničarka (knjige ne uzimaju sami). Ako je potrebno učenici mogu koristiti i prostor čitaonice uz pridržavanje svih propisanih mjera (maska, dezificijens za ruke kod ulaza, razmak od 1,5m) Knjižničarka Ivana Rukavina, dipl. bibl.