KnjigePriroda i ekosustav

Učenici šestih razreda Osnovne škole dr. Jure Turića koji između ostalog sudjeluju u izvannastavnoj aktivnosti „Mladi ekolozi“ imali su zadaću izraditi modele na temu „Ekosustav“. Učenici koji su željeli
istražiti o ekologiji i ekosustavima mogli su po izboru napraviti vlastiti ekosustav koristeći se prirodnim i umjetnim materijalima. Velikom broju učenika svidio se zadatak koji je pokazao kreativnost i sposobnost učenika u izvođenju praktičnih radova. Ekologija je znanost koja se bavi proučavanjem odnosa živih bića i njihovog odnosa prema okolišu. Na taj se način, uz praćenje nastavnog plana i programa iz predmeta „Priroda“,  ukazalo na važnost ekosustava u kojem živimo i koji je bitan za opstanak svih živih bića.

Učiteljica Eni Šafar