Učenici i učitelji , i ove su godine, po deseti put sudjelovali u projekt Sat povijesti iz Vukovara - Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. Ovogodišnja tema je: „Novinari u Domovinskom ratu – riječ i slika jači od tenkova“. Cilj ovoga projekta je jednim satom povijesti povezati skupine učenika osmih razreda diljem Lijepe Naše s ciljem sjećanja na slavne dane obrane Vukovara i Domovine Hrvatske.

Učenici novinarske i povijesne grupe u multimedijalnom zapisu ostvarili su intervju sjećanje na Domovinski rat viđen očima ratnog izvjestitelja Krunoslava Prpića. Svoj uradak podijelili su s ostalim sudionicima videokonferencije. Na satu povijesti sudjelovali su učenici osmih razreda zajedno s ravnateljem Ivicom Radoševićem, učiteljima povijesti Antonijom Rosandić i Krešimirom Matijevićem, učiteljicom hrvatskog jezika Dragicom Uzelac, učiteljicom informatike Željkom Šikić te pedagoginjom Ankom Nikšić.

Zahvaljujemo se našem sugovorniku gospodinu Krunoslavu Prpiću što se odazvao na naš poziv. Sjećanje na Vukovar nikako se ne smije zaboraviti i nadamo se da će uvijek ostati u našim mislima i srcima. Novinarska grupa Intervju s Krunoslavom Prpićem možete pogledati na Youtoube kanalu škole na linku: Intervju s Krunoslavom Prpićem

Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 2050
Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 2052