KnjigeUčenička zadruga posadila luk

Nakon projekta s krumpirima članovi Učeničke zadruge “Vodarica Marta” odlučili su pokrenuti novi. Naime, prošlog tjedna posadili su 11 kg vrlo kvalitetnog luka, na oranici u Ličkom Novom. Oranicu nam je pripremio naš vrijedni domar PŠ Lički Novi, Pajo Lisac. Kad su stigli učenici i učiteljice iz PŠ Lički Novi,Bilaj,Brušane i Smiljan, sadnja je počela. U sadnji su sudjelovali i učitelji članovi učeničke zadruge, razredne i predmetne nastave,voditeljica zadruge,voditeljica Matične Eko - škole i njezini učenici i pedagoginja škole.Bilo je divno vidjeti te male ručice koje su se spremno uhvatile posla. Naravno supervizija učitelja je dobro došla. Domar Pajo je spremno davao savjete.Odradili smo i onaj manje popularan dio posla, a to je prekrivanje i zaštita luka stajskim gnojivom. Radosnih i rumenih lica jer je i sunce bilo naklonjeno ovoj “ekipi”, otišli smo do PŠ Lički Novi gdje nas je čekao ručak, sok i kava.
Na kraju smo zapjevali:“Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može!...”

Novinarska skupina
Vlatka Galac i Ana Ivanetić