Suradnja Zaklade Ana Rukavina i Učeničke zadruge „Vodarica Marta“ OŠ dr. Jure Turića postigla je izvrsne rezultate nakon odrađene akcije darivanja krvi. Darivanju su se odazvale 74 osobe u dobi između 18 i 40 godina. Ono što je važno spomenuti jest činjenica da su mladi opet pokazali veliko srce i veliku osviještenost koliko mogu pomoći. Najveći broj darivatelja u ovoj današnjoj akciji odnosi se na skupinu srednjoškolskih učenika (godište 1999./2000.) koji su svojim postupkom pokazali kako još uvijek možemo računati na onu lijepu izreku „Na mladima svijet ostaje“. Marija Stapar-Zrile, koordinatorica za medije i akcije Zaklade Ana Rukavina, potvrdila nam je kako je ova akcija završila izvrsnim rezultatom. Sve darovane epruvete krvi pohranjuju se u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica. Iskreno zahvaljujemo svim darivateljima! Učenička zadruga „Vodarica Marta“ vrijedno nastavlja s humanitarnim radom. Debora Lukac (predsjedinca Učeničke zadruge „Vodarica Marta“)