KnjigeUZ “Vodarica Marta” na Državnoj smotri učeničkih zadruga

Prethodnog vikenda, 12. i 13. listopada, Učenička zadruga „Vodarica Marta“ sudjelovala je na Državnoj smotri učeničkih zadruga u Vinkovcima. Bili smo predstavnici Županijskog stola te smo prikazali radove svih 5 učeničkih zadruga koje djeluju na području Ličko-senjske županije (UZ „Ričine“, Klanac; UZ „Most“, Kosinj; UZ „Mali Ličani“, Korenica; UZ „Sinjal“, Senj; UZ „Vodarica Marta“, Gospić). Županijski stol predstavila je učenica Sanja Ivšinović, odjevena u ličku narodnu nošnju, a podršku joj je pružila njena mentorica Antonija Rosandić. Ovo je prvo sudjelovanje predstavnika zadrugarstva Ličko-senjske županije na Državnoj smotri te su i predstavnici iz Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva iskazali zadovoljstvo što se zadrugarstvo proširilo i zaživjelo na ovom području Hrvatske.

Učiteljica Debora Lukac
Novinarska grupa