KnjigeVečer matematike

U četvrtak, 7. prosinca 2017. godine, treću godinu za redom u našoj školi proveden je Projekt matematički znanstveni izazovi: „Večer matematike“.
Ovaj se projekt u cijeloj Hrvatskoj održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, a s ciljem približavanja matematike učenicima na zabavan i zanimljiv način.

Prije samog početka ravnatelj Ivica Radošević je pozdravio sve sudionike te im zaželio ugodno druženje i zabavu i pri tome izrazio zadovoljstvo zbog sve većeg odaziva učenika.
U raznim radionicama, pripremljenim prema uzrastima učenika, sudjelovalo je 128 učenika razredne nastave koji su došli uz pratnju svojih roditelja i 82 učenika predmetne nastave.
Pripremljeno je niz matematičkih aktivnosti u kojima su učenici pokazivali svoje vještine računanja i logičkog zaključivanja.
Kroz radionice učenike su vodili učitelji RN, pripravnici, asistenti i učitelji matematike.
U organizaciji i provedbi nekih radionica u predmetnoj nastavi sudjelovala je profesorica matematike iz OŠ dr. Franje Tuđmana s dvije učenice osmog razreda te učiteljica RN iz OŠ dr. Ante Starčevića Klanac Pazarište s jednom učenicom osmog razreda,  tako da je sve uz druženje i zabavu teklo opušteno i glatko.
Sudjelovanje u zanimljivim aktivnostima često otkriva zaboravljenu zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što je matematika i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno svi rješavamo iako toga nismo svjesni.

Aktiv matematike i RN
Novinarska grupa