Osnovna škola dr. Jure Turića bila je domaćin Biskupijskog natjecanja iz vjeronauka – vjeronaučne olimpijade Gospićko-senjske biskupije za učenike osnovnih i srednjih škola koje je održano 9. ožujka 2018. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Kršćani na putu dijaloga.“ Na natjecanju je sudjelovalo 112 učenika u 20 ekipa iz osnovnih škola i 8 ekipa iz srednjih škola. Natjecanje se provelo u tri kruga: rješavanje pismenih testova, tombola i kviz „Isusov mili-junak.“ U kategoriji osnovnih škola 1. mjesto osvojila je Osnovna škola Zrinskih i Frankopana iz Otočca, 2. mjesto Prva osnovna škola Ogulin i 3. mjesto POŠ Ogulin – Područna škola Bernarda M. Luketića, Zagorje. Ekipa Osnovne škole dr. Jure Turića (Nikola Ćaćić, Matija Šarić, Nevena Erega i Paula Matanović) s mentoricom Mirelom Miočević zauzela je sedmo mjesto. U kategoriji srednjih škola 1. mjesto osvojila je Gimnazija Bernardina Frankopana iz Ogulina, 2. mjesto Srednja škola iz Slunja i 3. mjesto Srednja škola Pavla Rittera Vitezovića iz Senja. Svečani program, koji je vodio vjeroučitelj Franje Puškarić, pripremili su učenici zajedno sa svojim učiteljicama Marinelom Božić i Antonijom Rosandić te vjeroučiteljicom Jelenom Majer. Sve prisutne pozdravili su predstojnik Katehetskog ureda Gospićko-senjske biskupije preč. Nikola Turkalj, domaćin i ravnatelj škole Ivica Radošević, gradonačelnik Grada Gospića Karlo Starčević i gospićki župnik preč. Mario Vazgeč, a natjecanje je proglasio otvorenim gospićko-senjski biskup u miru mons. Mile Bogović. Učenici su u pratnji svojih učitelja posjetili i razgledali gospićku katedralu Navještenja BDM i Muzej Like Gospić. Aktiv vjeroučitelja Novinarska grupa image image image image