KnjigePodručne škole:  PŠ Lički Novi,  PŠ Brušane i PŠ Smiljan

U sklopu Osnovne škole dr. Jure Turića djeluju područne škole Lički Novi i Brušane. Nastava se organizira po nastavnom planu i programu; aktivno sudjelujemo u svim događajima i aktivnostima.
PŠ Lički Novi u školskoj godini 2011. / 2012. broji 5 učenika, kombinirani razredni odjel 1., 2. i 3. razreda. Učiteljica: Ana Stilinović
PŠ Brušane u školskoj godini 2011. / 2012. broji 3 učenika, kombinirani razredni odjel 1., 3. i 4. razreda. Učiteljica: Božena Svetić Mataija
PŠ Smiljan u školskoj godini 2011. / 2012. broji 1 učenika, razredni odjel 1. razreda. Učitelj: Ivica Franić
Učimo, igramo se, plešemo, pjevamo, glumimo, podjećujemo kazališne predstave, muzeje, knjižnice, idemo na izlete, maskenbale i druga vezana događanja u sklopu školskih aktivnosti.
Sudjelujemo u Unicefovom projektu Stop nasilju, mreža škola bez nasilja kao i svim drugim projektima vezane za dobrobit djece i njihovog odgoja i obrazovanja.
Aktivno smo proveli prva dva mjeseca nove školske godine. Obilježili smo:  Jesen u Lici, Dane kruha, Dječji tjedan , Dan jabuka, pogledali smo predstavu Zagrljaj te smo posjetili Memorijalni centar Nikola Tesla.
Prilažemo fotografije kako bi vam predočili mali dio našeg učenja i druženja.

Limači smo mali mi
Radosni i veseli