KnjigePosjet područnim školama

Posjet područnim školama

Novinarska je grupa posjetila područne škole „Bilaj“, „Lički Novi“, „Brušani“ i „Smiljan“ u koje polaze učenici od 1 do 4. razreda. U svim smo školama bili srdačno dočekani i počašćeni. Razlog je tome i proslava blagdana Sv. Nikole. S učenicima smo ugodno razgovarali o svemu vezanom za školu, ali i svakodnevnom životu. Učenici su nam pokazali poneke točke, recitacije i igrokaze, koje će izvoditi na božićnoj priredbi, koja će se održati 19. prosinca 2011. u 17.00 sati u PŠ „Bilaj“. S velikim smo zadovoljstvom prihvatili poziv! Učionice područnih škola bile su vrlo kreativno i maštovito uređene. Zidovi su obilovali učeničkim likovnim radovima, slikama, ukrasima i šarenim plakatima. Iznenadio nas je pozitivan duh, veselje i topao, gotovo obiteljski, ugođaj koji je vladao u svakoj učionici. Učitelji su nam pojasnili kako i na koji način međusobno surađuju područne škole. Učenici su nam s ponosom govorili o svim aktivnostima u kojima su sudjelovali: maskenbal, obilježavanje pada grada Vukovara, izrada razrednih pravila, sudjelovanje u humanitarnoj akciji „Srce za srce“… Većina je učenika reklo kako im je najdraži predmet likovni, glazbeni i hrvatski jezik te da vole ići u školu i pisati domaće zadaće. Nadahnuti lijepim i nezaboravnim iskustvom druženja s iskrenim i dragim učenicima i njihovim učiteljima krenuli smo u našu matičnu školu dr. Jure Turića. Nadamo se da ćemo ih i dogodine posjetiti.

Novinarska grupa