KnjigePrioriteti za upis djeteta u produženi boravak

Klikom na link možete otvoriti prioritete za upis u produženi boravak:
Prioritet_za_upis_djeteta_u_produženi_boravak.docx

KnjigePrijavnica za upis u produženi boravak

Klikom na link možete otvoriti prijavnicu za upis djeteta u produženi boravak:
Prijavnica_za_produženi_boravak.doc

KnjigeProduženi boravak

Produženi boravak

ŠTO JE PRODUŽENI BORAVAK?
Produženi boravak je neobavezni organizirani oblik odgojno-obrazovnog rada koji se provodi nakon nastave i ima svoje socijalne, odgojne, pedagoške i zdravstvene vrijednosti.
Osnovne škole organiziraju produženi boravak za potrebe svojih učenika, a iznimno i za učenike izvan svoga upisnog područja. Već nekoliko godina konstantno raste interes i potreba roditelja za produženim boravkom u osnovnim školama, što se i odobrava i za što se osiguravaju sredstva u gradskim proračunima.
Dnevno trajanje produženog boravka škole usklađuju s potrebama zaposlenih roditelja te svojim organizacijskim i prostornim uvjetima. Produženi boravak mogu organizirati škole koje imaju odgovarajući učionički i drugi prostor, a zapošljavanje učitelja za njegovu provedbu odobravaju gradonačelnici gradova.