KnjigeMEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

Tijekom listopada obilježava se Međunarodni mjesec školskih knjižnica.

Ovogodišnja je tema Put do zdravlja i dobrobiti.

Svi oni koji žele saznati koju dobrobit čitanje knjiga ima za zdravlje, pročitajte članak „Želite dulje živjeti? Uzmite knjigu u ruke!“.

Poveznica: https://www.skolskiportal.hr/sadrzaj/iz-skolskog-svijeta/zelite-dulje-zivjeti-uzmite-knjigu-u-ruke/

Čitanjem do zdravlja i dobrobiti!

Knjižničarka: Ivana Rukavina, dipl.bibl.

KnjigeObavijest o radu školske knjižnice

Školska knjižnica radi svaki dan od 7.30 – 13.30.
Učenici predmetne nastave lektiru mogu posuđivati tijekom sata Hrvatskog jezika ili putem razredne posudbe, a učenici razredne nastave, prema dogovoru s učiteljima, posuđivat će knjige samo putem razredne posudbe koja treba biti najavljena dan ranije.
Po povratku u knjižnicu, knjige moraju biti u karanteni tri dana (72 sata).
U prostoru školske knjižnice, u isto vrijeme, može boraviti četiri učenika.
Kod pojedinačnih posudbi ulazi jedan po jedan učenik i staje na označeno mjesto (jedan izlazi – drugi ulazi).
Traženi naslov učenicima će donijeti knjižničarka (knjige ne uzimaju sami).
Ako je potrebno učenici mogu koristiti i prostor čitaonice uz pridržavanje svih propisanih mjera (maska, dezificijens za ruke kod ulaza, razmak od 1,5m)

Knjižničarka
Ivana Rukavina, dipl. bibliotekarica